Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Vēlreiz mīļi pateicoties par atbalstu...

Опубліковано 2014-09-03

Vēlreiz mīļi pateicoties par atbalstu, ko sniedzāt akcijai, neliels ieskats tajā, kā palīdzības sūtījums nonāca galamērķī: Dienvidukrainas pilsētas Mikolajevas Jūras aviācijas brigādes mītnē pie ģimenēm, kuras šī gada martā spiestā kārtā un pēdējā brīdī pameta savas mājas Krimas pussalā.  

Pēc kravas noformēšanas Vagonu ielā un divu dienu pārbrauciena Latvija, Rīga-Lietuva-Polija-Ukraina, Kijeva, naktī izbraucam uz Ukrainas dienvidu daļu – Melnās jūras piekrasti, Mikolajevu. Pēc rietumnieciskās un salīdzinoši mierīgās Kijevas, garā brauciena pa daudz provinciālāko un vienkāršāko pilsētu, mazpilsētu un ciematu rindu Odesas virzienā, nonākam Mikolajevā. Līdz šai pilsētai tieša karadarbība nav atnākusi, bet iebraucot pilsētā ceļa malās sakrautas maisu barikādes rāda, ka iedzīvotāji gatavi aizstāvībai. Vieta, kur apmetušies no Krimas izbēgušie cilvēki, ļoti nabadzīga, bet apņēmība, ar kādu bēgļu ģimenes šeit iekārtojas, ar voluntieru palīdzību pamestu ēku karkasus pārvēršot dzīvojamās telpās un vasarīgā saule rada pozitīvu noskaņu. Cilvēki iekārtojas, kraujot no mašīnas smagās kastes joko, dzīve rit uz priekšu un pavisam noteikti rodas pārliecība, ka apstākļu saliedēti, viņi iet uz savu mērķi un neslīgst bezcerībā, neskatoties uz to, kas notiek jau pavisam netālu austrumos.

   

Militārpersonu, kuru ģimenēm nonāk atbalsta sūtījums, iepriekšējā dienesta vieta ir Saki Krimā, no kurienes pēdējā brīdī, nesagaidot komandu rīkoties, noticis pārlidojums uz Mikolajevu. Cik saprotu, brigādes komandieris pulkvedis Igors Bedzajs uzņēmies atbildību un ar šo pārlidojumu nodrošinājis arī lielu aviācijas tehnikas vienību saglābšanu Ukrainas Bruņotiem spēkiem. Taču daudz par šo runāts netiek un arī fotogrāfēt cilvēkus, kas priecājas par atvesto, šķiet uzbāzīgi. Nododam laba vēlējumus no Latvijas, pastāstām, cik daudz sirsnības jutām sūtījumu vācot, izstāstām, kas ir tie cilvēki, kuri visu sagādāja. Pēc īsas tikšanās ar komandieri, projām dodoties, redzam, ka telpā, kur saliktas kastes, tās jau izpako un sākas koordinēšana, kam un cik burtnīcu dalīt. Dzirdam sirsnīgus paldies. Pēdējās norādes par to, kam sūtīts lielais rozā zaķis un dodamies atceļā.

   

Pasākuma veiksmes:

Plt. Z.Baloža noorganizētā kravas un tās pavadoņu sagaidīšana Kijevā un Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba augstas amatpersonas konvojs, kura uzpleči paver ceļu bez kavēšanās visā maršrutā.

Fakts, ka mūsu kaut arī ne pats lielākais palīdzības sūtījums ir domāts konkrētiem cilvēkiem un pie tiem arī nonāk. Un mums ir iespēja ar viņiem tikties!

Sajūta, ko esam nodevuši bēgļu ģimenēm, kuras atzīst – gan pildspalvas un somas noderēs, bet vairāk tas atbalsta apliecinājums. Tas, ka par viņiem zina un sarežģītā brīdī dalās pavisam nepazīstami cilvēki.

Un sajūta mums, ka kopā esam paveikuši ļoti noderīgu darbu, atbalstot drosmīgus un apņēmības pilnus cilvēkus, kas ļoti grib pasargāt savu zemi un ģimenes.

Paldies:

Ikvienam, kas ziedoja skolai noderīgas lietas un naudu, privāti, organizācijas, tiem, kas palīdzēja apkopot visu un nogādāt galā, tiem, kas palīdzēja kārtot brauciena formalitātes Latvijā un Ukrainā! Naudas ziedotāji saņems arī otru pasta sūtījumu ar atskaiti par izlietotajiem naudas līdzekļiem un EKA čeku kopijām.

Kijevā tika nogādātas lietas arī bēgļiem Ivanofrankovskā.

Ar sveicienu no Ukrainas!

Ar cieņu savā un AM militārā atašeja Ukrainā plt.Zigmunda Baloža vārdā,

AM un NBS vārdā sakot paldies visiem ziedotājiem, kas piedalījās aizsardzības nozares akcijā,

Inga Dambe

Militāri publiskās informācijas nodaļas vecākā referente

MILITĀRI PUBLISKO ATTIECĪBU DEPARTAMENTS

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija