Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Veselību atguvušie ukraiņu karavīri sola Latviju kritiskā brīdī nepamest vienu

Опубліковано 2016-02-12

“Ja kāds uzbruks jums, mēs jums nāksim palīgā,” tā pateicībā par iespēju izārstēt kara ievainojumus Latvijā, saka ukraiņu karavīri. Lai gan pašlaik kara plosītajā valstī iestājies nosacīts miers, medicīniskā palīdzība aizvien vajadzīga daudziem. Taču – cik karavīriem Latvijā šogad izdosies palīdzēt, nav zināms, jo ziedojumi šiem mērķiem sarūk.

Vēl vasarā LTV stāstīja par Ukrainas kareivjiem, kuri cīņā pret prokremliskajiem seperātistiem valsts austrumos gūtos ievainojumus dziedē Latvijas klīnikās.

Piektdien par ieguldīto darbu karavīru ārstēšanās Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevhens Perebebijnis pasniedza pateicības rakstu mikroķirurgam Mārtiņam Kapickim.

Speciālists atzīst – Ukrainā ārsti spiesti strādāt pēc citiem principiem – sākotnēji jāglābj dzīvība, nevis jādomā vai kustēsies sašautā roka vai kāja. Tālākai karavīru atveseļošanai nav nedz laika, nedz līdzekļu. „Ir ļoti grūti vai pat neiespējami izrēķināt kādi būs izdevumi, kad mēs saņemam šos pacientu aprakstus (..) Nereti ir tā, ka tas pacients ierodas šeit un kad to izmeklē apjoms, ko jāiegulda ir lielāks nekā sākotnēji domāts,” saka mikroķirurgs Mārtiņš Kapickis.

Izmaksas par Ukrainas kareivju ārstēšanu sedz gan valsts, gan nodrošina Ukrainas konfliktā cietušo palīdzības fonds. Laikā no 2014.gada septembra līdz pērnā gada nogalei iedzīvotāji tam saziedojuši 31 000 eiro. Par šo naudu nodrošināta ārstēšana desmit karavīriem. Šogad no janvāra līdz februārim saziedoti tikai 300 eiro, lai gan karavīru, kam nepieciešama ārstēšana netrūkst. Streļeca teica, ka šobrīd no savāktas summas ir palikuši vien kādi 2000 - 3000 eiro, kuri tiks izmantoti operācijām un citam cietušo vajadzībām.

„Pie mums jau kara nav. Ja jums nav draugi Ukrainā, iespējams, jūs nemaz neziniet, ka katru dienu Kijevā tiek atvesta krava ar pacientiem,” saka Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Jana Streļeca. „Jūs pat ikdienu nezināt, ka pa 17 pacientiem tiek atvesti ne tikai uz Odesu un Dņepropetrovsku, kur Meņšikova slimnīcā nonāk pa 40 pacientiem katru dienu. Mums jau te kara nav,” viņa pauž.

Ne visi no tiem karavīriem, kuri ārstējas Latvijā vēlas stāstīt par piedzīvoto. Taču neslēpj pateicību Latvijas ārstiem un vienkāršajiem cilvēkiem. „Ja jums būs grūti, mēs jums nāksim palīgā,” sola bataljona „Kijevskaja Rusj” virsseržants Eduards Maļonovijs. „Tāpēc, ka ir draudzība un savstarpējā sapratne... Ziniet, labāk, lai tā būtu no citas puses nekā tad, kad valda karš un netaisnība. Taču tie ir brīži, kas mūs satuvina visvairāk,” spriež armijnieks

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/veselibu-atguvusie-ukrainu-karaviri-sola-latviju-kritiska-bridi-nepamest-vienu.a168839/