Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Ukraiņu tautasdziesmas Ludzai

Опубліковано 2013-08-08

DSC_0021

Svētdien, 4. augustā ludzānieši un pilsētas viesi baudīja Ukrainas folkloras daudzveidību. Uz Ludzas Tautas nama skatuves skanēja gan romantiskas, gan filozofiskas, gan jestras un humorpilnas ukraiņu tautasdziesmas. Koncertu „Ukraiņu tautasdziesmas Ludzai” mūsu skatītājiem un klausītājiem sniedza folkloras ansamblis „Криницi” no Sosņicu pilsētas un Rēzeknes ukraiņu biedrības „Водограй” folkloras ansamblis.

DSC_0055Ludzas novada pašvaldības ārējo sakaru speciāliste Kristīne Seņko pastāstīja, ka šī pasākuma iniciators ir ludzānietis Nikolajs Pavļuks. Viņam radās ideja, ka Ludzas pilsētas svētkos varētu uzstāties folkloras kolektīvs no Ukrainas. Ideju īstenot palīdzēja Jelgavas Ukraiņu kultūras centra „Džerelo” vadītāja Tatjana Lazda. Savukārt viņa sazinājās ar tautiešiem Sosņicas pilsētā, kas atrodas Ukrainas ziemeļos, Čerņigovas apgabalā. Sosņicu Kultūras nama folkloras ansambļa „Криницi” vadītāja Anna Kuzmenko atbalstīja šo ieceri, un kolektīvs labprāt piekrita doties uz Ludzu.

DSC_0141Koncertā uzstājās arī Rēzeknes ukraiņu biedrības „Водограй” folkloras ansamblis Tatjanas Orlovas vadībā. Biedrības vadītāja Valentīna Zakačura pateicās ludzāniešiem par iespēju tikties ar tautiešiem un kopīgi padziedāt sirdij mīļas dziesmas.

LDSC_0162udzu apciemoja un koncertā piedalījās arī Romāns Sapužaks – grieķu katoļu priesteris. R. Sapužaks kopā ar Ludzas Romas katoļu draudzes prāvestu Jāni Kolnu vadīja dievkalpojumu mūsu katoļu baznīcā.

Vairāk fotomirkļu no koncerta skatiet sadaļā “Foto galerijas”

 Svetlana Rimša,sabiedrisko attiecību speciāliste

http://www.ludza.lv/jaunumi/ukrainu-tautasdziesma-ludzai/