Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Ukrainas pilotes Nadjas Savčenko atbalsta akcija

Опубліковано 2016-03-09

Ieslodzītās Ukrainas pilotes Nadjas Savčenko atbalsta akcijā iepretim Krievijas vēstniecībai pulcējās aptuveni 40 cilvēki, novēroja aģentūra BNS.

Vēstniecības virzienā akcijas dalībnieki izkliedza dažādus saukļus, piemēram, "Krievija ir okupanti", kā arī "Bŗīvību Savčenko" latviešu un krievu valodā. Tāpat akcijas laikā tika dziedāta Ukrainas un Latvijas himna. Dalībnieki rokās turēja plakātus ar aicinājumu atbrīvot Savčenko, kā arī Ukrainas, Latvijas un Gruzijas karogus.

Atbalsta akcija notiek dienā, kad Rostovas apgabala Doņeckas pilsētas tiesā ir nozīmētas tiesas sēdes saistībā ar Savčenko lietu.

Biedrības "Latvijas Ukraiņu kongress" valdes locekle Tatjana Lazda aģentūrai BNS pastāstīja, ka viņa un citi ukraiņi šajā situācijā klusēt nevar, un tas ir viņu pienākums - iestāties par savas tautietes brīvību.

Aģentūra BNS novēroja, ka starp akcijas dalībniekiem ir arī vairāki VL-TB/LNNK biedri, tostarp tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis. "Šī ir visas psaules pēdējā iespēja glābt Savčenko dzīvību. Tas vienkārši ir jādara," par savu dalību protesta akcijā aģentūrai BNS sacīja Cilinskis.

 

Akcijas norisi uzraudzīja pašvaldības policija. Aģentūra BNS novēroja, ka protests ieinteresēja garāmgājējus, kas kādu brīdi to vēroja no ielas pretējās puses.

Savčenko ir Ukrainas parlamenta deputāte un Ukrainas delegācijas locekle Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā. Krievijas atbalstītie separātisti Ukrainā sagūstīja Ukrainas Gaisa spēku piloti Nadiju Savčenko 2014.gada 17.jūnijā un pārveda uz Krieviju, kur to nelikumīgi arestēja, apsūdzot divu šīs valsts žurnālistu slepkavībā.

"Krievija neievēro Savčenko deputāta imunitāti, tieši tāpat, kā Krievija neievēro Ukrainas suverenitāti, teritoriālo nedalāmību un 1994.gada Budapeštas memorandu. Savčenko un vairāki citi Ukrainas pilsoņi, kuriem ir izvirzītas absurdas apsūdzības, joprojām atrodas nebrīvē Krievijā, neraugoties uz starptautiskās sabiedrības šādas Krievijas rīcības asu nosodījumu," uzsver biedrība "Latvijas Ukraiņu kongress".

Latvijas Ārlietu ministrija šodien izsūtījusi presei paziņojumu, kurā izsaka stingru nosodījumu par Ukrainas pilotes Nadijas Savčenko nolaupīšanu un aicina Krieviju viņu nekavējoties atbrīvot.

http://www.focus.lv/latvija/riga/ukrainas-pilotes-nadjas-savcenko-atbalsta-akcija-pulcejas-aptuveni-40-cilveki