Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Bauskas Rātslaukumā skatāmas fotogrāfijas no Ukrainas

Опубліковано 2015-11-03

Sejas, kas izstaro cerības, pauž sāpes un apliecina nepadošanos. Šādi vaibsti redzami ļaudīs, kas noraugās no fotogrāfijām izstādē «Maidana cilvēki». 3. un 4. novembrī tā apskatāma Bauskas Rātslaukumā.

«Šo izstādi aicinu apmeklēt baušķeniekus, īpaši gaidām skolu audzēkņus. Šajos attēlos redzamais daudzviet atgādina to laiku, kad mums Rīgā bija barikādes un mēs bijām vienoti domās un darbos cīņā par savu neatkarību. Fotogrāfijas ir augstā mākslinieciskā un tehniskā līmenī,» uzsvēra domes priekšsēdētājs.

«Skatoties fotogrāfijas, man spilgti atmiņā uzausa barikāžu laika notikumi Rīgā. Izstāde ir ļoti iespaidīga. Par to noteikti pastāstīšu pedagogiem, rosināšu klašu audzinātājus, lai viņi uzrunā skolēnus,» viedokli pēc simts Sergeja Meļņikova fotogrāfiju apskates pauž Vecsaules pamatskolas direktors Egons Brazauskis.

«Par notikumiem Ukrainā biju dzirdējis. Tagad ir interesanti redzēt, kā viss tur izskatījies,» spriež Bauskas pilsētas pamatskolas 9. klases audzēknis Igors Bobels. «Mani fotogrāfijās uzrunā cilvēku acis. Te redzamie attēli ir ļoti izteiksmīgi,» secina viņa klasesbiedrene Arnita Oliņa. Audzēkņu vērtējumam piekrīt pamatskolas vēstures pasniedzējs Dainis Cipulis.

Daudzos jauniešus, kas bija ieradušies uz izstādes atklāšanu, uzteica fonda «Duša Ukraini» («Ukrainas dvēsele») vadītājs Genādijs Koroļovs: «Esmu priecīgs, redzot te tik daudz jaunu seju. Arī pie mums tieši gados jauniem cilvēkiem bija būtiska loma Maidana notikumos, procesu attīstībā visā Ukrainā. Ticu, ka Latvijas jaunieši šajos attēlos gūs objektīvu priekšstatu par Ukrainā notikušo.» 

http://bauskasdzive.diena.lv/vietejas-zinas/bauskas-ratslaukuma-skatamas-fotografijas-no-ukrainas-139484

 

- Фашист, щоб ти здох.
- Такі самі очі, ті ж емоції, що були в нас на барикадах 91-го.
- Все знайоме, ми впізнаємо себе, дякуємо. Наші діти вже не знають про латиські барикади, ми розказуємо про себе на вашому прикладі.
- Ви переживаєте те ж саме, що і ми. А в нас було розчарування, хтось став багатим і при посаді, більшість же, що стояла на тих же барикадах і працювала незгірше, лишилася ні з чим. Це несправедливо, але будьте готові.
- Ми вболіваємо за ваш успіх і розуміємо, що коли ви не встоїте, росіяни прийдуть до нас.
- В сорокових роках в нас були люди, що воювали і проти німців, і проти радянських. Це складна тема, росіянам її важко пояснювати, але українці все розуміють самі, бо у вас було так само.
- Діти хочуть прийти на виставку, їм цікаво, що насправді відбувається в Україні і чому.
- Барикади, бутерброди, чай, загиблі... Ми все це пам'ятаємо. Дякуємо і тримайтеся.
- Дуже сильні тексти під фотографіями, такі емоції, неможливо спокійним лишатися.
- Приїздіть до нас ще, з наступною виставкою.
- Вбивці майдану, ви рекламуєте вбивць.
- Дякуємо, запрошуємо вас знову приїхати.

Ви переглянули короткий звіт про розмови з мешканцями містечка, в якому російська пліснява не має сили.