Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Atbalsta akcija karavīru bērniem Ukrainā

Опубліковано 2014-10-30

No 27.oktobra līdz 5.decembrim aicinam palīdzēt sarūpēt Ziemassvētku dāvanas Ukrainā dzīvojošajiem karavīru bērniem – kopskaitā vairāk nekā 200 bērni vecumā līdz 19 gadiem gaida mūsu palīdzību un cer uz mazo Ziemassvētku brīnumu, kas sasildītu viņu sirdis.

Bērni priecāsies par dažāda veida rotaļlietām un sporta aprīkojumu, bet viņu vecāki – par segām, plediem, guļammaisiem, termosiem, tējkannām,galda lampām, gludekļiem, eļļas radiatoriem un citām lietām, kas lieti noderēs ziemas spelgonī.

Saraksts ar daļu no bērnu sapņiem atrodams šeit. Aicinām iedzīvotājus kļūt par kāda bērna Ziemassvētku vecīti un sagādāt brīnumu!

Tā kā šīm ģimenēm savas mājas vajadzēja atstāt piespiedu kārtā, viņu dzīves apstākļi ir sarežģīti un atbalsts no malas ir jo īpaši nepieciešams. Saraksts ar lietām, kas ģimenēm lieti noderēs, atrodams šeit

Decembra vidū sūtījums tiks nogādāts karavīru ģimenēm Mikolajevā. Iedzīvotāji tiek aicināti atbalstīt akciju arī finansiāli, ziedojot speciāli tam paredzētajās ziedojumu kastītes, kas atrodamas Latvijas Kara Muzeja, LATO un Galerija Rīga telpās, vai arī veicot pārskaitījumu uz LATO kontu, norādot tā izlietošanas mērķi, piemēram,  kura bērna sapņa piepildīšanai nauda ir paredzēta.  Saziedotie naudas līdzekļi tiks izlietoti gan dāvanu iegādei, gan transportēšanas izdevumu segšanai, lai dāvanas nogādātu līdz ģimenēm.

Ziedojumus iespējams nodot LATO birojā (Rūpniecības ielā 10, Rīgā) vai arī Latvijas Kara muzejā, (Smilšu ielā 20, Rīgā)  katru darbdienu no plkst. 10.00 līdz 17.00

Pateicībā par atbalstu, Latvijas Kara muzejā būs iespējams aplūkot bērnu radītos  zīmējumus Ziemassvētku vecītim, kas atceļojuši no pašas Ukrainas.

Jau informējām, ka šā gada martā Krievijas okupācijas dēļ Ukrainas Bruņoto spēku karavīri un viņu ģimenes bija spiestas pamest savas dzīvesvietas Krimā un pārcelties uz vairāk nekā 300 kilometru attālo Mikolajevas apgabalu.

Lai palīdzētu piespiedu pārcelšanās rezultātā cietušajām Ukrainas karavīru ģimenēm un atvieglotu viņu ikdienas rūpes, LATO un Aizsardzības ministrija turpina vasarā aizsākto palīdzības akciju, kurā aicina ziedot praktiskas lietas, kas būtu noderīgas ģimenēm to ikdienas rūpju atvieglošanai.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar LATO projektu vadītāju Leldi Mencendorfu rakstot uz:lelde@lato.lv vai pa tālruni (+371) 22379140,  kā arī sekojot mums sociālajos tīklos. Kopā mēs varam vairāk!