Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Mēs gribētu, lai līdzīgā situācijā arī mums sniedz palīdzību

Опубліковано 2016-10-28

Uzzinot, ka tiek vākta nauda Ukrainas karavīriem konkrētu lietu iegādei, Nacionālās apvienības deputāti saziedoja naudu idejas īstenošanai.

Par sūtījuma saņēmējiem tika izvēlēti desantnieki – elitāras Ukrainas kaujas vienības kareivji. Nepieciešamās preces bija iepriekš saskaņotas ar šīs brigādes karavīriem, lai aizvestu tieši tās lietas, kas visvairāk trūkst.

“Mūsu palīdzības vērtīgums nav tikai iegādātajā ekipējumā, lielākoties tas ir morālais atbalsts ukraiņiem, kas ik dienas frontē cīnās par savu tēvzemi. Viņi ir ārkārtīgi gandarīti, redzot, ka latvieši ir gatavi ziedot un palīdzēt, viņi ir pateicīgi par to, ka citas valsts iedzīvotājiem ir svarīgs Ukrainā notiekošais”, tā Atis Klimovičs, kurš vērsās pie Nacionālās apvienības, meklējot atbalstītājus savai idejai.

ukraina2

Foto: Sūtījuma nodošanas – saņemšanas brīdis. Automašīna, pilna ar visdažādākajām lietām, kas tika nodotas Ukrainas 95. desanta brigādes karavīriem. Attēls tapis netālu no Zitomiras poligona.

Par saziedoto naudu tika iegādātas 10 formas, guļammaisi, aktīvās austiņas, tālmērs, camelback somiņas, dažādi medikamenti, termoveļa un daudz kas cits. 

ukraina1

Foto: Attēlā latvieši un ukraiņu brīvprātīgie, kuri piedalījās papildus lietu iegādē. Esot tur uz vietas, radās doma iegādāties vēl papildus 20 termoveļas komplektus. Foto tapis Ukrainas Austrumu daļā.

Kopā ziedojuma nogādāšana aizņēma 11 dienas. No Latvijas tika iesaistīti 2 cilvēki – Juris Niedrājs, latviešu uzņēmējs, bijušais zemessargs, kā arī Atis Klimovičs – žurnālists, kurš bieži veicis reportāžas no Latvijas par mūsu pašu karavīriem gan Afganistānā, gan Irākā. Iepriekš Atis vācis ziedojumus ukraiņu bērniem, kuru tēvi gājuši bojā cīņās.

ukraina3

Foto: Attēlā ukraiņu karavīrs pie kaujas auto un Atis Klimovičs. Foto tapis Afgejevkā.

Deputāti, kas ziedojuši šim mērķim:

Ināra Mūrniece

Raivis Dzintars

Ilmārs Latkovskis

Kārlis Krēsliņš

Einārs Cilinskis

Andris Buiķis

Aleksandrs Kiršteins

Ritvars Jansons

Gaidis Bērziņš

Janīna Kursīte Pakule

Kārlis Krēsliņš

Jānis Dombrava

Imants Parādnieks

Edvīns Šnore

Jānis Iesalnieks (parl. sekr.)