Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Višivankas dienas - 2016

Опубліковано 2016-04-29

Laika posmā no 2016. gada 02. maija  līdz 30. novembra biedrība “Latvijas ukraiņu kongress” (LUK) realizē projektu Ukraina - Latvija: no sirds uz sirdi. Projekta ietvaros plānoti dažādi pasākumi, kas iepazīstinās ar Ukrainas vēsturi un kultūru, tikšanās ar vēsturniekiem un Ukrainas un Latvijas māksliniekiem.

Pasākumā, kas tiek rīkots par godu višivankai (tradicionāls, izšūts ukraiņu tautas tērpa krekls), rīdziniekus un Rīgas viesiem stāstīs par Ukrainas tautas tērpiem.  vēsturi. Kopā ar Rīgas Ukraiņutautas teātra dalībniekiem būs iespējams piedalīties teatralizētā uzvedumā, apmeklēt meistarklases, kurās varēs iemācīties pagatavot tradicionālu ukraiņu lupatu lelli motanku, un paklausīties ukraiņu un latviešu tautasdziesmas Ukrainas un Latvijas kolektīvu izpildījumā.

Dokumentālā izstāde „Latvijas armijas ģenerālis un divkārtējais Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris Pēteris Radziņš Ukrainas un Latvijas vēsturē” par divu tautu vēstures kopējo lappusi.

Pasākumu būtu iespējams apmeklēt ikvienam interesentam, tas ir bez maksas.

Projektu līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Maijā aicinām uz aktivitātēm:

“Višivankas  dienas - 2016”  Rīgā —notiks, tāpat  kā  Ukrainā  un  pasaulē  maija  trešā  ceturksnī (višivanka – izrakstītas  blūzes  un  krekli ar  ukraiņu  nacionālajiem  rakstiem).

Aicinām  gan  Latvijā dzīvojošos  ukraiņus, gan  Rīgas  iedzīvotājus un viesus ar  savu  klātbūtni  kuplināt  šo  krāšņo  pasākumu, greznojoties   savos  nacionālos  tērpos.

Pasākuma  programma

19.maijs:

  • 16:00 -  dalībnieku  pulcēšanās  Operas  skvērā  svētku  gājienam;
  • 16:30 - ziedu  nolikšana  pie  Brīvības  pieminekļa  un  gājiena  turpinājums  līdz ukraiņu  dzejnieka Tarasa  Ševčenko piemineklim  Kronvalda  parkā;
  • 17:00-17:20 - pie Tarasa Ševčenko  pieminekļa atrādīsim Latvijas ukraiņu trīs gadu laikā kopīgi izšūto dvieli;
  • 17:20-18:20 Rīgas Ukraiņu tautas teātris demonstrēs autentiskus ukraiņu tautastērpus, iesaistot arī pasākuma apmeklētājus

Ukrainas  mākslinieces  Lidijas Koļesnikas meistarklases  bērniem  un  pieaugušajiem tradicionālās ukraiņu lupatu lelles motankas izgatavošanai  18. un 20. maijā no plkst. 15:00 līdz plkst. 17:30 Eiropas Mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīgā) .

28.  maijā  13:00 – Latvijas ukraiņu kongresa izdoto grāmatu “Latviešu  tautas pasakas” (ukraiņu valodā) un Tarasa Ševčenko dzejoļu izlases ( latviešu valodā)  prezentācija.   Piedalās  izdevumu  autori - atdzejotāji, tulkotāji - un skolnieki – latviešu tautas pasaku ilustratori (LU  Akadēmiskās  bibliotēkā, Rūpniecības ielā 10, Rīgā).

Lūgums pieteikties radošajām darbnīcām un kultūras pasākumiem, rakstot uz e-pastu:  ukrkongresslv@gmail.com , norādot pasākumu, datumu un personu skaitu.

Projekta vadītāja Tatjana Lazda