Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

В Єлгаві презентують три книги про збитки, нанесені радянським режимом, країнам Балтії

Опубліковано 2016-05-06

2016. gada 11. maijā plkst.17:0 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas ielā 10, Jelgavā)  notiks triju dažādu grāmatu par Padomju Savienības ietekmi uz Latvijas valsts attīstību atvēršanas pasākums.

Pasākumā tiks prezentētas trīs grāmatas:

  • “Latvijas rūpniecība pirms un pēc neatkarības atjaunošanas”,
  • “Padomju impērijas koloniālā politika un Latvijas kolonizācija 1940.-1990.”
  • “Padomju Savienības nodarītie zaudējumi Baltijai” (krievu valodā).

Šajās jaunajās grāmatās apkopotā informācija dod nozīmīgu ieguldījumu jaunāko laiku Latvijas vēstures apzināšanā, lai Latvijas un arī starptautiskajai sabiedrībai būtu padziļināta izpratne par Padomju Savienības okupācijas režīma būtību un tā negatīvo ietekmi līdz pat mūsdienām.

„Jo vairāk mūsu zinātnieki atklāj faktus par padomju okupācijas periodu, jo pārliecinošāk saprotam tā ciešo saikni ar tagadni. Tāpēc mūsu pienākums ir nodot šo informāciju  sabiedrībai Latvijā un aiz tās robežām”, saka Ruta Pazdere – Ministru kabineta komisijas locekle un Latvijas okupācijas izpētes biedrības (LOIB) valdes priekšsēdētāja.

Jaunajās grāmatās skaidrota Padomju Savienības ekonomiskās sistēmas darbība Latvijā, tiek sniegts vērtējums par to, kāda faktiski bija rūpniecība PSRS laikā un kāda politika tika īstenota demogrāfijas un kultūras jomā. Tāpat grāmatās analizēti faktiskie mērķi manipulācijās ar sabiedrību, apliecinot faktu, ka Padomju Savienība ekspluatēja okupētās valstis atbilstoši visām koloniālā režīma pazīmēm.

Grāmatu izdošanu organizējusi Komisija PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma upuru skaita un masu kapu vietu noteikšanai, informācijas par represijām un masveida deportācijām apkopošanai un Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanai.

Būs iespēja saņemt šīs trīs grāmatas bez maksas.

Ar grāmatām var iepazīties arī: www.okupacijaszaudejumi.lv/petijumi, kas ir MK komisijas mājas lapa.

Pasākumu organizē Latvijas okupācijas izpētes biedrība sadarbībā ar Ukrainas atbalstu biedrību un Ģederta Eliasa Jelgavas  Vēstures un mākslas muzeju.

Vairāk informācijas: Ruta Pazdere 29521934, Tatjana Lazda 26835542