Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Piedalīties mūsu akcijā#CrimeaIsUkraine! Kopā mēs esam spēks!

Опубліковано 2017-02-11

Pirmdien, 20. februārī
plkst. 17:00
Rīgā Antonijas ielā 2
(iepretī Krievijas vēstniecībai)
Latvijas ukraiņu kongress organizē kārtējo protesta akciju pret Krievijas agresiju Ukrainā un pret Krimas nelikumīgu okupāciju #KrimaIrUkraina#КримЦеУкраїна

Akcijas galvenais mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Krievijas agresijai Ukrainā, atgādināt starptautiskajai diplomātijai par ģeopolitisko noziegumu, kuru realizē Kremlis vislielākās Eiropas valsts teritorijā – Ukrainā, Krimas okupāciju. 
Parādīt to, cik svarīga ir vienotība un solidaritāte ar Ukrainu, kā arī aicināt visu pasauli pastiprināt spiedienu uz Krieviju, lai atjaunotu mieru un Ukrainas teritoriālo vienotību. 
Krievijas militārā Krimas pussalas ieņemšana tika realizēta uzreiz pēc Janukoviča politiskā režīma krišanas. 2014. gada februāra beigās-marta sākumā tā saucamie “zaļie vīriņi” bez jebkādām atpazīšanas zīmēm, bet patiesībā-Krievijas Federācijas karavīri, uzsāka Krimas Autonomās republikas ieņemšanu. Savu uzbrukumu viņi veica no Krievijas Federācijas kara bāzes, kas ir izvietota Sevastopolē. 
Tālāk pussalas teritorijā okupācija norisinājās pēc klasiskā Krievijas scenārija – jau 16. martā okupanti veiksmīgi veic Krimas pseidoreferendumu un pievieno pussalu pie Krievijas Federācijas. Tad Kremlis veic vardarbīgu pasportizāciju, uzspiežot pussalas iedzīvotājiem Krievijas pilsonību, un, praktiski pēc 44. gada scenārija, uzsāk jaunu Krimas pussalas pamatnācijas – Krimas tatāru, genocīdu. 
Ukrainas Likums №685-VIII no 15/09/2015 20 februāri ir pasludinājis kā Krimas okupācijas dienu.
Aicinām visus, kam nav vienaldzīgs Ukrainas liktenis, piedalīties mūsu akcijā#CrimeaIsUkraine #KrimaIrUkraina #КримЦеУкраїна, lai pasaule sadzirdētu: NĒ Krievijas agresijai Ukrainā! 

Kopā mēs esam spēks!
Slava Ukrainai!