Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Latvijas Ukraiņu kongress aicina piedalīties starptautiskajā atbalsta akcijā #freesavchenko

Опубліковано 2016-03-16

Biedrība "Latvijas Ukraiņu kongress" aicina 21. un 22. martā piedalīties starptautiskā akcijā #FREESAVCHENKO – laikā, kad Krievijas tiesa lems Ukrainas Parlamenta deputātes Nadeždas Savčenko likteni.

Nadežda Savčenko tiek turēta ieslodzījumā Krievijā kopš 2014. gada jūnija. Viņai tiek inkriminēta divu Krievijas žurnālistu nāve. Savčenko vainu abu Krievijas pilsoņu nāvē noliedz. Aizstāvība ir iesniegusi pierādījumus, ka Savčenko tikusi sagūstīta pirms abu žurnālistu bojāejas. Starptautiskās organizācijas atzinušas viņu par karagūstekni. Krievijas prokuratūra prasa piespriest viņai 23 gadu cietumsodu.

Nadežas Savčenko pēdējais vārds tiesā ir apsūdzība Kremļa režīmam, kas neievēro ne Savčenko Eiropas Padomes delegātes imunitāti, ne Ukrainas suverenitāti un teritoriālo nedalāmību, pārkāpjot Helsinku vienošanos, Budapeštas memorandu un virkni citu starpvalstu nolīgumu: http://www.la.lv/bada-nave-mirst-21-gadsimta-zanna-darka/

"Nadežda ir kareivis, taču viņa nav slepkava. Viņa ir lode, kas kalpo mieram. Patlaban vienīgie Nadeždas Savčenko ieroči ir vārds un pašas dzīvība. Pie viņas joprojām netiek ielaisti tuvinieki, diplomāti un arī mediķi. Tomēr, pat būdama cietumā, viņa ir brīvāka par tiem, kas spriež viņai tiesu. Tāpēc viņa nebaidās nāves. Un netirgojas par dzīvību," raksta Vija Beinerte http://www.la.lv/lode-putinam-savcenko/

Latvijas ukraiņi un visi labas gribas cilvēki! Aicinām jūs piedalīties šajā atbalsta akcijā. Nadežda Savčenko ir ne tikai ukraiņu tautas – viņa ir arī brīvības un nesalaužamas gribas simbols!

Atbalsta akcija #FREESAVCHENKO notiks 21. un 22. martā no pulksten 10 līdz 10:30 Rīgā pretī Krievijas vēstniecībai Antonijas ielā 2.

Papildu informācija:

Mikola Pavļuks

Latvijas Ukraiņu kongresa vadītājs

+37126344411,

ukrkongresslv@gmail.com