Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds

Reģistrācijas Nr. 40008228886
Konts: LV28PARX0016357080001
maksājuma mērķis "Ukrainas karavīru ārstēšana"

Календар свят. Мова, граматика, спілкування

 

 

Kopā mēs esam spēks!

Опубліковано 2016-10-02

Piektdien, 14. oktobrī  plkst. 17:00

Rīgā Antonijas ielā 2 (iepretī Krievijas vēstniecībai)

Eiropas, ASV un Kanādas ukraiņu kopienas organizē kārtējo vispasaules protesta akciju pret Krievijas agresiju Ukrainā “Stop Putin’s war in Ukraine”. Akcijai pievienojušās jau vairāk nekā 20 dažādas valstis.

Lai gan pasaules mēdiji tagad daudz retāk ataino notikumus Krimā un Ukrainas austrumos, Putina aizsāktais hibrīdkarš nav beidzies un joprojām turpina pļaut cilvēku dzīvības.

Aicinām visus, kam nav vienaldzīgs Ukrainas liktenis, piedalīties akcijā #StopPutinsWarInUkraine, lai pasaule pateiktu:  “Nē slepkavībām Ukrainas austrumos!”

Mūsu pārstāvētā organizācija izvirza sekojošas prasības: 
1. Pilnībā atsaukt Krievijas karaspēku un militāro tehniku.
Visas krievu karaspēka daļas un krievu tanki, smagā artilērija un cita kara tehnika ir jāizved no Ukrainas teritorijas!
2. Pastiprināt EDSO novērošanas misiju un pagarināt tās darba laiku līdz 24 stundām diennaktī, 7 dienām nedēļā, sniegt piekļuvi EDSO misijai tajā Krievijas un Ukrainas robežas posmā, kuru Ukraina šobrīd nekontrolē.
3. Atbrīvot Ukrainas pilsoņus, kuri nelikumīgi tiek turēti apcietinājumā Krievijas teritorijā un Krimā uz politiski motivētu un safabricētu apsūdzību pamata.
Kopā mēs esam spēks!
Slava Ukrainai!


*Akcijas datums – 14.oktobris – nav izvēlēts nejauši; tas ukraiņiem ir īpašs datums, kurā svin gan reliģiskus svētkus, gan atminas vēsturiskus notikumus: Visusvētās Dievmātes Patvēruma jeb Pokrova svētkus, Kazaku Pokrova jeb Ukrainas kazaku svētkus; Ukrainas  Sacelšanās armijas dibināšanas gadadienu (Українська повстанська армія, УПА, dibināta 1942.gada 14.oktobrī, Otrā pasaules kara laikā cīnījās par Ukrainas neatkarību, karojot pret Polijas Armia Krajowa, hitlerisko Vāciju un Padomju Savienību). Apvienojot šos svētkus, vēsturiskos notikumus un godinot mūsdienās pret Krievijas agresiju karojošos Ukrainas aizstāvjus, no 2014.gada 14.oktobra šajā dienā ar Ukrainas prezidenta Petro Porošenko lēmumu tiek atzīmēta Ukrainas aizstāvju diena.