Ukraiņu kongress prasa aizliegt Latvijas Krievu savienību

Опубліковано 2014-05-20

Latvijas Ukraiņu kongress, tā vadītāja Nikolaja Pavļuka personā šodien, 2014. gada 20. maijā vērsies pie tieslietu ministres Baibas Brokas ar prasību aizliegt Tatjanas Ždanokas politiskās organizācijas „Latvijas Krievu savienība” (agrāk – PCTVL) darbību Latvijas Republikā.

Iesniegumā Latvijas Ukraiņu kongress norāda, ka tieslietu ministrei ir tiesības Valsts pārvaldes iekārtas likuma 37. panta kārtībā pārņemt Uzņēmumu reģistra pilnvaras šajā lietā, norādot uz virkni Tatjanas Ždanokas Latvijas Republikas neatkarībai pretējām darbībām: Ukrainas Republikas Krimas autonomās republikas teritorijā notikuši notikumi, kas vērsti pret Latvijas Republikas neatkarību un teritoriālo integritāti, turklāt Tatjana Ždanoka Krievijas Federācijas teritorijā piedalās organizācijas darbība, kura ir vērsta uz Padomju Sociālistisko Republiku Savienības atjaunošanu, kas pārkāpj Latvijas Republikas tiesības uz teritoriālo integritāti un kura atbalsta Krievijas Federācijas bruņoto agresiju Ukrainas Republikā, kā arī Krimas autonomās republikas nelikumīgo okupāciju un aneksiju.

Latvijas Ukraiņu kongress iesniegumā citē Satversmes tiesas spriedumus, kā arī Vācijas Federālās tiesas judikatūru, kas norāda, ka valstij ir tiesības prasīt, lai valsts amatpersona pilnībā identificētu sevi ar brīvu demokrātisku konstitūciju, balstītu likuma varā, atbalstot Eiropas Parlamenta deputāta Kārļa Šadurska iesniegumu ģenerālprokuroram par Latvijas Krievu savienības apturēšanu.