Latvijas Ukraiņu kongresa paziņojums saistībā ar notikumiem Ukrainā

Опубліковано 2013-12-05

Latvijas Ukraiņu kongress pauž dziļu vilšanos saistībā ar Ukrainas varas pārstāvju rīcību, kas, pretēji savas tautas gribai, nav parakstījuši vienošanos par Asociāciju ar Eiropas Savienību, kā arī nepiekrītam prasībai iesaistīt Krieviju ES – Ukrainas sarunās, kas pazemo Ukrainas starptautisko statusu. Mēs atbalstām Ukrainas tautu centienos veidot sabiedrību, kas balstīta brīvībā, demokrātijā, cilvēktiesībās un likuma varā.

Mēs aicinām Ukrainas valdību cienīt pilsoniskās sabiedrības tiesības un vārda brīvības principus un pulcēšanās brīvību, kas ir demokrātisko vērtību pamats un mūsu stratēģiskās partnerības stūrakmens. Mēs atbalstām pilsoņu tiesības paust savu viedokli ar brīvu plašsaziņas līdzekļu palīdzību un nevardarbīgu demonstrāciju veidā.

Latvijas Ukraiņu kongress atbalsta Eiromaidan dalībnieku aktīvu pilsonisko pozīciju, kuri ar miermīlīgām metodēm parādījuši savu tiekšanos uz to, lai Ukraina kļūtu par pilntiesīgu Eiropas sabiedrības dalībnieci.

Esam sašutuši par miermīlīgo demonstrantu izklīdināšanu un piekaušanu Kijevā un kategoriski nosodām Ukrainas varas pārstāvju vardarbību.

Uzskatām, ka pašreizējie varas pārstāvji diskreditējuši sevi Ukrainas un starptautiskās sabiedrības acīs un viņiem jāatkāpjas. Prasām saukt pie kriminālatbildības spēka struktūru pārstāvjus, kuri asiņaini izrēķinājās ar miermīlīgā Eiromaidan aktīvistiem, un tos, kuri deva viņiem pavēles.

Aicinām visus politiskos un sabiedriskos spēkus apvienoties, aizstāvot demokrātiskās un cilvēktiesības Ukrainā, aizstāvot Ukrainas intereses pasaulē, aizstāvot Ukrainas tautas izvēlēto Eiropas ceļu.

 

Latvijas Ukraiņu kongresa valdes priekšsēdētājs

 Mikola Pavļuks